Inowrocław to niewielkie miasto leżące w samym sercu Kujaw. Bliskość Torunia, Bydgoszczy czy Gniezna sprawia, że ściąga tu coraz więcej turystów. Inowrocław odwiedzają również kuracjusze, miłośnicy wypoczynku nad jeziorami czy turyści podróżujący po wielkopolskich szlakach rowerowych. Niezależnie do tego jaki jest cel naszej wycieczki, zapewne będziemy potrzebowali spożyć tu posiłek. Gdzie zatem, podczas pobytu w Inowrocławiu, udać się na suty obiad, a gdzieś zjeść smaczny deser?

Restauracja Zdrojowa (ul. Solankowa 77)
Ze względu na swoje położenie popularna kawiarnia Zdrojowa jest jednym z ulubionych miejsc kuracjuszy. Na gości czekają przede wszystkim desery (np. sernik własnego wypieku), ale też nieco lżejsze dania. W okresie letnim można również odpocząć w restauracyjnym ogródku. Wizytę w Zdrojowej można połączyć ze spacerem po pobliskim Parku Solankowym lub z wycieczką do Ogrodu Botanicznego.

Salsa Pomodoro (ul. Wałowa 19)
Masz ochotę na włoskie smaki w sercu Kujaw? Lubiana i polecana Salsa Pomodoro zaprasza! W menu możemy znaleźć nieśmiertelną pizzę (także z nieco bardziej oryginalnymi dodatkami np. z pastą truflową), ale też makaron penne z wołowiną lub panini z antrykotem i guacamole. 

Restauracja Roma (ul. Solankowa 2 przy Hotelu Bast)
Roma to najwyżej oceniany lokal w całym Inowrocławiu! W menu tej popularnej restauracji pojawiają się zarówno proste i pożywne dania (np. rosół, pierś z kurczaka czy kotlet schabowy), ale też potrawy znacznie bardziej wyszukane (np. tagliatelle z owocami morza, czerninę z kluskami ziemniaczanymi, mule w białym winie, sandacza po tajsku czy sałatkę z kozim serem i pieczonymi burakami).   

Restauracja Róże, Fiołki i Aniołki(ul. Królowej Jadwigi 25)
Róże, Fiołki i Aniołki to przede wszystkim niezwykłe wnętrze, które na długo pozostanie w pamięci odwiedzających. Poszczególne elementy sali przypominają salonik sprzed stu lat lub wnętrze kujawskiej chaty. W menu znajdziemy szereg dań obiadowych na każdy dzień (zestawy są zmieniane co tydzień), a także pizze i smaczne desery.